خرید بیمه شخص ثالث

خرید بیمه شخص ثالث

فهرست مطالب

شاید رانندگان تنها افرادی باشند که معنی جمله حادثه هیچگاه خبر نمی کند را بدانند. همانطور که مدارک و اسناد موجود در اداره راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ نشان می دهد که روزانه بالای 1700 فقره تصادف در تهران اتفاق می افتد. اکثر این تصادفات جانی بوده و بیشتر به دلیل عدم توجه راننده یا سرعت غیر مجاز رخ می دهند. از این رو از سالیان قبل دولت ایران داشتن بیمه شخص ثالث را برای تمامی رانندگانی که در خیابان ها تردد می کنند الزامی کرده است.

ما در این مقاله به بررسی موارد تحت پوشش، استثنائات و خرید بیمه شخص ثالث خواهیم پرداخت. شما می توانید با مراجعه به نمایندگی 896 بیمه معلم در تجریش و شهر ری از تمامی خدمات بیمه ای ارائه شده استفاده کنید.

خرید بیمه شخص ثالثشخص ثالث چه کسی است؟

حتما برایتان سوال پیش می آید که چرا به این بیمه نامه شخص ثالث می گویند؟ پاسخ این سوال را در ادامه خوهیم گفت. راننده همیشه شخص اول به حساب می آید که به آن بیمه گذار هم می گونید. شرکت بیمه گر به عنوان شخص دوم در اینجا حضور دارد که وظیفه پرداخت خسارت های مالی و جانی شخص اول را در صورت بروز حادثه بر عهده دارد.

هر فرد دیگر به غیر از راننده، حکم شخص ثالث را دارد. حال اگر شخص ثالثی در حوادث رانندگی دچار حادثه های مالی و جانی از جمله فوت، درمان، خسارت به دارایی ها و غیره شود؛ شرکت بیمه گر وظیفه دارید بخشی و یا تمام خسارت های فرد را پرداخت کند. دلیل نام گذاری بیمه شخص ثالث همین موضوع است.

بیمه شخص ثالث چه حوادثی را پوشش می دهد

تقریبا هر اتفاقی که منجر به آسیب دیدن شخص ثالثی گردد می تواند شامل پوشش بیمه شخص ثالث شود. در ادامه به صورت کلی این مورد را بررسی خواهیم کرد.

  • تمامی خسارت های مالی وارد شده به اموال و خودرو شخص ثالث
  • تمامی خسارات جانی وارد شده به عابران پیاده و سرنشینانی که در خودرو راننده مقصر قرار دارند.

پیشنهاد برای مطاله بیشتر: سریعترین روش برای گرفتن بیمه بازنشستگی

بیمه شخص ثالث در چه حوادثی استثنا دارد؟

خرید بیمه شخص ثالثبا اینکه تقریبا شرکت بیمه گر تمامی خسارات جانی و مالی که در اثر بروز حوادث رانندگی رخ می دهد را پوشش می دهند اما برخی حوادث هستند که شرایط خاصی دارند. در نتیجه می توان گفت که شرکت بیمه گر در صورت بروز این حوادث هیچونه خساراتی را پرداخت نمی کند. این حوادث شامل موارد زیر است:

  1. جبران خسارت برای رانندگانی که گواهینامه ندارند.
  2. جبران خسارت برای رانندگانی که از دست پلیس فرار کرده اند.
  3. اگر شما بیش از ظرفیت خودرو خود باری را به آن سوار کنید، شرکت بیمه گر هیچگونه خسارتی را پرداخت نمی کند.
  4. اگر خسارت های وارد شده بر اثر شورش، جنگ و یا هر اعتصاب دیگری باشد؛ شرکت بیمه گر خسارتی را پرداخت نمی کند.
  5. در صورتی که خود شما یا آشنای شما از روی عمد خسارتی را وارد کند؛ شرکت بیمه گر هیچگونه خسارتی را پرداخت نمی کند.

خرید بیمه شخص ثالث

هانطور که گفته شد تمامی اتومبیل هایی که سطح شهر و خیابان ها، حتی برای لحظه ای تردد می کنند باید بیمه شخص ثالث را داشته باشند. اگر افسر نیروی راهنمایی رانندگی شما را در حالی که بیمه شخص ثالث ندارید متوقف کند، باید جریمه آن را پرداخت کنید. از این رو باید بلافاصله بعد از خرید ماشین اقدام به تهیه بیمه شخص ثالث بکنید. شما می توانید برای تهیه این بیمه نامه از شرکت بیمه معلم یکی از سریعترین رسیدگی ها به بیمه های اتومبیل را در ایران دارد؛ به دفتر مرکزی یا یکی از نمایندگی های آن در سطح شهر مراجعه کنید.

نمایندگی 896 بیمه معلم با داشتن دو شعبه فعال در تجریش و شهر ری آماده ارائه خدمات و مشاوره در خصوص تمامی بیمه نامه ها به شما عزیزان هستند. در انتهای این مقاله آدرس شعبه های نمایندگی 896 بیمه معلم درج خواهد شد.

خرید بیمه شخص ثالثفرجام مقاله

ما در این مقاله آموختیم که چرا بیمه شخص ثالث، یک بیمه نامه اجباری است. همچنین تمامی پوشش ها و استثنا هایی این بیمه نامه شامل آنها می شود را بیان کردیم. برای دریافت این بیمه نامه می توانید به نمایندگی 896 بیمه معلم در تجریش به آدرس تجریش، میدان قدس ، خیابان شهرداری، روبروی بانک ملت ، پاساژ تجریش 2، واحد 7 مراجعه کنید. شعبه دوم این نمایندگی در شهر ری به آدرس خیابان فداییان اسلام، بعد از اتوبان آزادگان، هایپر نجم خاور میانه، جنب شهربازی، واحد13، بیمه معلم قرار دارد.

 

تصویر ادمین نمایندگی بیمه معلم

ادمین نمایندگی بیمه معلم

بیمه معلم نمایندگی برتر 896

خدمات ما