بیمه معلم

بیمه معلم+معرفی بیمه های تحت پوشش

فهرست مطالب

زندگی تمام انسان های روی کره زمین با حوادث و اتفاقات گره خورده و جلوگیری از عدم به اتفاق افتادن آنها امری غیر ممکن است؛ این حوادث می توانند به صورت خفیف و جزئی باشند به طوریکه اصلا وقوع آنها احساس نشود و یا شدت آنها به قدری بالا باشد که فرد را درگیر مشکلاتی اعم از مالی، جانی، فوت و یا غیره بکند. در مواردی که شما درگیر ضرر و زیان های مالی می شوید همانند تمامی افراد باید از خدمات بیمه که توسط شرکت های بیمه به شهروندان ارائه می گردد استفاده کنید.

بیمه معلم یکی از شرکت هایی است که در زمینه ارائه سرویس های بیمه مثل بیمه حوادث، بیمه باربری، بیمه آتش سوزی، بیمه اتومبیل، بیمه عمر و زندگی، بیمه مسئولیت، بیمه درمان و بیمه مهندسی فعالیت می کند. ما در این مقاله به معرفی تمام موارد بیمه که ذکر کردیم خواهیم پرداخت تا بیمه متناسب با شرایط خود را پیدا کنید.

بیمه چیست؟

بیمه معلمبیمه در واقع یک پیمان و عهد بین شخص بیمه شده و شرکت بیمه گذار است. در قرارداد بیمه، شرکت ارائه دهنده بیمه در قبال دریافت حق بیمه از شخص بیمه شده تعهد می دهد تا در مواقع بروز حوادث مالی، جانی و غیره بخشی ویا تمامی ضرر و زیان های مالی را پرداخت کند. به عبارت دیگر بیمه خیال اشخاص بیمه شده را از بابت نگرانی های بعد از بروز حوادث ناگوار و غیر منتظره راحت می کند.

تقریبا بیشتر از یک قرن است که فعالیت های مربوط به بیمه در ایران آغاز شده است و در هفتم اردیبهشت سال 1315 بود که قانون بیمه در ایران تصویب شد که با تصویب آن حدود 12 شرکت بیمه خارجی اقدام به تاسیس شعبه در ایران کردند که این اولین قدم ورود بیمه به کشور شد. اولین شرکت خصوصی بیمه در سال 1329 با نام بیمه شرق تاسیس شد و بعد از آن مابقی شرکت های خصوصی نیز به کمک سرمایه شرکت های خارجی تاسیس شدند.

معرفی شرکت خصوصی بیمه معلم

بیمه معلم یک شرکت خصوصی است که در ابتدا در سال 1373 با نام شرکت بیمه صادرات و سرمایه گذاری به منظور افزایش و توسعه فعالیت های تجاری و سیاسی و کاهش ریسک های تجاری فعالیت خود را شروع کرد. با گذشت زمان و واگذاری سهام آن به شرکت های مختلف برخی از سهامداران جدید آن تصمیم به تغییر نام آن به “بیمه معلم” گرفتند. در ابتدا این شرکت در حوزه بیمه های اعتباری کار خود را شروع کرد اما با گذشت زمان و سیاست های مدیران آن حوزه فعالیت های خود را افزایش داده و توانست با کسب مجوز از بیمه مرکزی در حوزه های بیمه عمر و زندگی نیز فعالیت خود را شروع کند.

امروزه شرکت بیمه معلم به عنوان یکی از قدیمی ترین شرکت های خصوصی در زمینه ارائه انواع خدمات بیمه فعالیت می کند و به جرات می توان گفت که تعدادی زیادی از افراد مختلف در تمامی اقشار جامعه و همچنین شماری از اقتصاد دانان جامعه از خدمات بیمه معلم بهره می برند. در ادامه به معرفی پر استفاده ترین بیمه های آن می پردازیم.

بیمه حوادث

یکی از بیمه های قابل ارائه بیمه معلم بیمه حوادث است. بیمه حواث با داشتن رتبه دوم، مهم ترین و کار آمد ترین نوع بیمه به حساب می آید اما افراد نسبت به آن بی تفاوت هستند و خود را بی نیاز از آن می بینند. همانطور که قسمتم مقدمه گفتیم وقوع حوادث برای اشخاص اجتناب ناپذیر است و در هر مکانی اعم از محل کار، محل تحصیل، مسافرت، ماموریت های کاری، باشگاه و غیره باشید ممکن حادثه برای شما رخ دهد. از این رو با داشتن بیمه حوادث خیال خود را از بابت مشکلات مالی بعد از بروز حادثه راحت کنید.

بیمه باربری

اگر فرد تاجری هستید که از طریق زمینی و یا هوایی محصولات خود را صادر و یا وارد می کنید گرفتن بیمه باربری از بیمه معلم اجباری است. بیمه واردات، بیمه صادرات، بیمه ترانزیت و بیمه داخلی در زیر مجموعه های بیمه باربری قرار می گیرند. در صورت داشتن بیمه باربری شرکت بیمه معلم متعهد می شود تا از محصولات و محموله شما (مهم نیست محموله شما چی باشد!!) از ابتدای بارگیری تا تخلیه بار در محل، در برابر حوادثی که ممکن است رخ دهد بیمه می کند.

بیمه اتومبیل

دو نوع بیمه برای اتومبیل ارائه شده است. یکی از آنها بیمه شخص ثالث و یا مسئولیت مدنی که از نوع اجباری می باشد و تمامی رانندگان وسیله نقلیه چه شخصی و چه اداری و شرکتی باید آن را داشته باشند این نوع بیمه همانطور که از نامش پیداست برای افراد ثالث کاربرد دارد.

حال سوال پیش می آید فرد ثالث کیست؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که به غیر از راننده هر شخصی که داخل وسیله نقلیه و یا خارج از آن باشد در اثر بروز حادثه، دچار زیان مالی و یا جانی شود شخص ثالث به حساب می آید. در این نوع بیمه نامه شرکت بیمه کننده متعهد می شود تمامی و یا بخشی از خسارات به وجود آمده برای شخص ثالث را محاسبه و پرداخت نماید.

بیمه معلمنوع دیگر آن بیمه بدنه است؛ در این نوع بیمه نامه هرگونه خسارتی به وسیله نقلیه وارد شود شرکت بیمه کننده باید خسارات مالی آن را پرداخت کند. حوادثی که بیمه بدنه پوشش می دهد شامل موارد زیر است:

 • سرقت کامل وسیله نقلیه
 • سقوط از ارتفاع و یا واژگونی وسیله نقیله
 • تصادف و برخورد دو وسیله نقلیه باهم
 • لاستیک ها و باطری وسیله نقلیه دچاد خسارت شود
 • وسیله نقلیه دچار حریق و آتش سوزی گردد
 • برخورد اشیا خارجی به صورت مستقیم و غیر مستقیم به وسیله نقلیه

بیمه آتش سوزی

یکی از زیر مجموعه های بیمه اموال، بیمه آتش سوزی است که توسط شرکت بیمه معلم ارائه می شود. زمانی که شما یک محیطی مثل منزل مسکونی، کارگاه ساختمانی، دفاتر اداری، آزمایشگاه، بیمارستان و غیره را بیمه آتش سوزی می کنید شرکت بیمه گذار متعهد می شود تا خسارات به وجود آمده در آن محل را در برابر حوادثی مثل آتش سوزی، انفجار و صاعقه جبران کند.

بیمه معلمدقت داشته باشید که این نوع بیمه صرفا از لحاظ مادی جبران خسارت می کند و اگر در این حادثه شخصی آسیب ببیند شرکت بیمه کننده هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد اما اگر بیمه شخص ثالث داشته باشید می توانید خسارات جانی اشخاص را تحت عنوان بیمه مسئولیت مدنی دریافت کنید. در صورت افزایش حق بیمه می توانید موارد زیر را نیز به پوشش بیمه آتش سوزی قرار دهید.

 • شکستن شیشه
 • ترکیدن لوله آب
 • تخریب سقف به دلیل سنگین بودن برف
 • سرقت در صورت شکستن قفل درب و یا هر مانع دیگری
 • بروز سیلاب و طغیان رودخانه و دریاها
 • فعال شدن آتش فشان و زلزله
 • بروز گردباد و طوفان

بیمه عمر و زندگی

یکی دیگر از خدمات بیمه معلم ارائه بیمه عمر و زندگی است. در این نوع بیمه شخص بیمه شده با توجه به سن، وضعیت سلامتی، تاریخچه سلامتی خانواده او، جنسیت، شغل و محیط که در بیمه نامه ذکر می شود باید مبلغی را به صورت ماهیانه و یا در یک بازه زمانی مشخص به شرکت بیمه شده واریز نماید و در مقابل شرکت بیمه کننده خدمات و تسهیلاتی را در زمان حیات و فوت شخص بیمه شده به بازماندگاه ارائه می دهد. این تسهیلات شامل پرداخت بخشی از هزینه های درمان و همچنین پرداخت مبلغ ماهیانه و یا یکجا(در صورت ذکر در بیمه نامه) به عنوان حقوق بازنشستگی به فرد می باشد.

بیمه مسئولیت

زمانی که شمنا وارد اجتماع و جامعه می شود باید تعدادی مسئولیت را قبول کرده و به آنها پایبند باشید اما هیچکس از آینده خبر ندارد بنابراین ممکن است شما خسارات جانی یا مالی را به شخص و یا اشخاصی را وارد کنید. اگر نگران بازپرداخت این نوع خسارت ها هستید بیمه مسئولیت به کمک شما می آید. بیمه مسئولیت عمومی، بیمه مسئولیت حرفه ای، بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان، بیمه مسئولیت تولیدکنندگان کالا و بیمه مسئولیت شرکت های حمل و نقل در زیر مجموعه بیمه مسئولیت قرار می گیرند.

بیمه مهندسی

یکی دیگر از بیمه های تحت پوشش بیمه معلم، بیمه مهندسی است. این نوع بیمه جزوه بیمه های اموال بوده و برای مهندسینی که در پروژه های ساختمانی، عمرانی و صنعتی فعالیت می کنند کاربرد دارد. زمانی که پروژه ای شروع می شود از همان ابتدا استفاده از انواع تجهیزات و ماشین آلات نیاز پیدا میکند. در واقع زمانی که شما حق بیمه، بیمه مهندسی را واریز می کنید شرکت بیمه کننده متعهد می شود تا تمامی حوادثی که برای ماشین آلات و تجهیزات توسط خطای انسانی و یا سهل انگاری افراد به وجود می آید را جبران خسارات کند.

هر پروژه که شروع می شود دارای چندین مرحله است که در هر مرحله کارفرما باید یکی از زیر مجموعه های بیمه مهندسی را برای پروژه تهیه کند؛ این زیر مجموعه ها شامل:

 • بیمه معلمبیمه مهندسی تجهیزات الکترونیک
 • بیمه نقوص پنهان و یا اساسی
 • بیمه مهندسی تمام خطرات برای پیمانکاران
 • بیمه مهندسی ماشین آلات پیمانکاری
 • بیمه مهندسی تمام خطر نصب

بیمه درمان

در این قسمت به معرفی پر کاربرد ترین سرویس بیمه معلم می پردازیم. یکی از اصلی ترین بیمه هایی که در تمام کشور های دنیا از آن استفاده می شود بیمه درمان است. ضرورتی که بیمه درمان دارد را نمی توان انکار کرد چرا که بیماری همیشه در کمین ماست و بیمه درمان تمامی بیماری ها از سرماخوردگی خفیف تا بیماری های با شدت بالاتر را تحت پوشش خود دارد.

به طور کلی اکثر بیماری های شایع را می توان در پوشش بیمه درمان پیدا کرد اما هزینه های ساخت سمعک، دندان پزشکی، ساخت عینک و هزینه های جراحی چشم جزو بیمه درمان تکمیلی است یعنی اگر بیمه درمان تکمیلی نداشته باشید باید موارد گفته شده را به صورت آزاد پرداخت کنید. شایان ذکر است که هزینه های مربوط به عمل و جراحی های زیبایی شامل بیمه درمان تکمیلی نیستند.

بیمه سلامت، بیمه تکمیلی، بیمه نیروهای مسلح، بیمه خدمات درمانی و بیمه تامین اجتماعی زیر مجموعه بیمه درمان هستند.

خلاصه مطلب

بروز حوادث چیزی است که کاملا از کنترل ما خارج بوده و در صورت بروز ما را درگیر مشکلات زیادی اعم از جانی، مالی و غیره میکند. شرکت های بیمه گذار در قبال دریافت حق بیمه از اشخاصی که نیازمند بیمه هستند، آنها را در هنگام مواجه شدن با حوادث حمایت مالی می کنند. شرکت خصوصی بیمه معلم ارائه دهنده انواع خدمات پر کاربد بیمه است که ما در این مقاله به معرفی و توضیح مختصر و مفیدی از خدمات بیمه ای، بیمه معلم پرداختیم.

این مقاله به شما کمک می کند که دانش بیشتری نسبت به انواع بیمه های ارائه شده توسط بیمه معلم داشته باشید و اگر قصد خرید هر کدام از این بیمه ها را دارید می توانید با رفتن به صفحه تماس با ما علاوه بر پاسخ به سوالات خود، تمامی مشاوره های لازم را دریافت کرده و خریدی آنی و مطمئن را تجربه کنید.

 

 

تصویر ادمین نمایندگی بیمه معلم

ادمین نمایندگی بیمه معلم

بیمه معلم نمایندگی برتر 896