بیمه آتش سوزی چیست ؟

بیمه آتش سوزی چیست ؟

فهرست مطالب

بیمه آتش سوزی چیست ؟همیشه یکی از حوادث ثابت در روزنامه ها و مجلات آتش سوزی منازل و محیط های مختلف است. محیطی که ما کار و یا زندگی می کنیم باید از هر نظر امنیت داشته باشد تا خسارت مالی و جانی به ما وارد نشود؛ اما برخی حوادث از توان ما برای جلوگیری از آن خارج است. یکی از این حوادث آتش سوزی است که حتی اگر زمان کوتاهی هم طول بکشد باز هم خسارات مالی زیادی را می تواند به ما وارد کند. در صورت استفاده از بیمه آتش سوزی تا حد زیادی می توانید از بابت جبران خسارات به بار آمده خیالتان راحت باشد.

خیلی از افراد از اهمیت بیمه آتش سوزی اطلاعی ندارند و به همین علت در پی دریافت آن نیز نیستند؛ اما اگر شما از آن دسته افرادی هستید که نگران جبران خسارات مالی بعد از وقوع حوادث مختلف مانند آتش سوزی هستید می توانید بیمه آتش سوزی را تهیه کنید. حال اگر هیچ اطلاعی از خسارت های تحت پوشش بیمه آتش سوزی، محل های مناسب برای دریافت بیمه، مزیت های بیمه آتش سوزی و غیره ندارید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

این مقاله توسط تیم تولید محتوای نمایندگی 896 بیمه معلم تهیه شده است. بیمه معلم یک شرکت خصوصی است که انواع بیمه نامه ها را خدمت مردم شریف ایران ارائه می دهد. اگر میخواهید از سایر خدمات نمایندگی 896 بیمه معلم در تجریش آگاه شوید می توانید مقاله “بیمه معلم+معرفی بیمه های تحت پوشش” را بخوانید.

بیمه آتش سوزی

بیمه آتش سوزی چیست ؟یکی از بیمه های اموال که برخلاف محبوبیت، یکی از واجبات هر کارگاه، هتل، دفاتر اداری و غیره است. در واقع بیمه آتش سوزی یک بیمه نام دو طرفه بین بیمه کننده و بیمه شونده است. در این تعهد بیمه گر در قبال دریافت حق بیمه از بیمه گذار متعهد می شود که هر گونه خسارت مالی در اثر بروز حوادثی مثل آتش سوزی، زلزله و غیره را پرداخت کند. این بیمه نامه در قبال جان افرادی که در اثر آتش سوزی فوت کرده اند را هیچ خسارتی پرداخت نمی کند.

به طور کلی بیمه آتش سوزی شامل دو نوع پوشش است: 1- پوشش حوادث اصلی 2-پوشش حوادث فرعی

پوشش اصلی

 • صاعقه: صاعقه در نتیجه خالی شدن بار الکتریکی بین ابر و زمین یا بین ابر و ابر است. خساراتی که به علت صاعقه به وجود می آید جزو پوشش های اصلی بیمه آتش سوزی هستند.
 • آتش: آتش سوزی در نتیجه ترکیب ماده ای اشتغال زا با اکسیژن است که توانایی تولید شعله را دارد. تمامی این موارد در دسته بندی آتش سوزی قرار می گیرند. بنابراین هر خسارتی که به علت آتش سوزی به وجود می آید جزو پوشش های اصلی بیمه آتش سوزی است.
 • انفجار: اگر گاز یا بخاری به طور ناگهانی آزاد شوند و منجر به بروز حادثه شوند، جزو پوشش اصلی بیمه آتش سوزی قرار می گیرند. اما همه حوادث در دسته انفجار قرار نمی گیرند مانند انفجار های هسته ای و غیره.

مقالات پیشنهادی: نمایندگی بیمه معلم در تچریش

پوشش های فرعی

بیمه آتش سوزی چیست ؟موارد بالا به طور کلی شامل بیمه آتش سوزی می شود اما با پرداخت حق بیمه بیشتر به شرکت بیمه گر می توانید مواردی که در ادامه خواهیم گفت را نیز شامل بیمه آتش سوزی خود نیز بکنید.

 • طغیان آب رودخانه ها و سیل
 • طوفان و گردباد
 • ترکیدن تانکر و لوله های آب
 • بروز بهمن و ریزش کوه
 • زلزله و آتش فشان
 • سقوط و برخورد هواپیما یا قطعات آن
 • غیره

دریافت بیمه آتش سوزی در نمایندگی 896 بیمه معلم

دریافت بیمه نامه آتش سوزی نیز همانند سایر بیمه نامه ها با تکمیل فرم درخواست و پرداخت حق بیمه در نمایندگی 896 بیمه معلم امکان پذیر است. اگر نیازمند مشاوره بیشتری هستید می توانید با مراجعه به صفحه تماس با ما هر گونه سوال را از مشاوران ما بپرسید. با این حال یکسری از مدارک جهت ثبت نام را در ادامه خواهیم گفت.

 • تکمیل کردن فرم ثبت نام
 • ارائه کدملی برای اشخاص حقیقی و کد اقتصادی برای اشخاص حقوقی و کد پستی
 • ارائه دادن لیستی از اموال و دارایی های شخص
 • هماهنگی و ارائه شماره تماس برای بازدید از اموال

کلام آخر

خساراتی که در اثر بروز حوادث مختلف از جمله آتش سوزی، انفجار، صاعقه و غیره می تواند بسیار نگران کننده باشند. اما اگر محل خود که می تواند منزل مسکونی، کارگاه تولیدی، کارگاه ساختمانی، هتل و غیره باشد بیمه آتش سوزی بکنید، خیالتان از بابت خسارت های بعد از حادثه، راحت است.

نمایندگی 896 بیمه معلم در تجریش با ارائه خدمات مختلف از جمله آتش سوزی، درمان، حوادث، مهندسی و غیره بوده که بیمه آماده مراجعه شما عزیزان است.

تصویر ادمین نمایندگی بیمه معلم

ادمین نمایندگی بیمه معلم

بیمه معلم نمایندگی برتر 896

خدمات ما