گزارش خبری

هفدهمين جشنواره سال فعاليت “پيک برتر” گروه رسانه ها در باغ شقايق چيتگر با حضور مديران
معاونان و بيش از هشتصد نفر ازکارکنان اين مجموعه برگزار شد. يکي از میهمانان این برنامه که در اين جشنواره حضور پررنگ داشت ، نمايندگي بيمه معلم کد 896 بود. اين مراسم با تقدیر از بازاریابان پیک برترهمراه بود.
خبرنگار بيمه معلم ضمن تبريک به اعضاي هيئت عامل سازمان پيک برتر مصاحبه اي را با مدیران محترم وبازاریابان برجسته پیک برتر ونیزمدیر نمایندگی 896بیمه معلم انجام داده که در ادامه می خوانیم:
زهرا عرب مدیر  نمایندگی 896 بیمه معلم درمراسم تجلیل از برترین فروشندگان کانون راهنمای مشاغل(پیک برتر)ضمن تبریک  هفدهمین سال فعالیت این مجموعه  با  تاکید بر اینکه تلاش برای معرفی پیک برتر به عنوان بیمه گزار نمونه در کشور، اولویت این نمایندگی  است، گفت: اعطای تخفیف ویژه و تقسیط بیمه نامه ها از جمله تسهیلاتی است که این نمایندگی به مشتریان بزرگ خود تقدیم می نماید.Picture 20 216 (2)
وی بااشاره بر ارائه خدمات بیمه ای به تمامی اقشار مختلف جامعه، تصریح کرد: ما افتخاراعلام  داریم به عنوان  نمایندگی درجه یک بیمه معلم، در تلاشیم  رضایت شهروندان و مشتریان خود را با ارائه تسهیلات آنلاین و ویژه، تامین نمائیم.

ایشان ضمن  تاکید بر اینکه صدور اقساطی انواع بیمه نامه با تخفیفات بالاتر و بدون بهره هم اکنون در این نمایندگی عرضه می شود، بیان داشت : ارائه خدمات بیمه تکمیلی درمان با نرخ رقابتی،  تعهدات بالا و همچنین خدمات رسانی بهتر با استقرار همکاران در دفتر بیمه مرکزی پیک برتر  و پیگیری امورات در محل کار آنها با پرداخت خسارت در حال انجام بوده ودرتلاشیم با بالابردن سطح خدمات خود ضمن افزایش سرعت عمل رضایت مشتریان خودرا کسب نماییم .
عرب با بیان اینکه مشتری مداری را در راس کارهای خود قرار داده ایم، افزود: ما معتقدیم که بهترین تبلیغات، خدماتی است که مردم دریافت می کنند.
خانم عرب با ابراز اعلام آمادگی برای ارائه سایر  خدمات درخواستی مدیران محترم پیک برتر با بالاترین و بهترین سطح خدماتی عنوان داشت : توجه به خواسته های مدیران پیک برتر و برآورده کردن انتظارات و استفاده از نظرات تخصصی و سازنده مجموعه پیک برتر در معرفی محصولات از مهمترین اولویت این نمایندگی محسوب می شود.
ایشان بهره گیری از پتانسیل نیروهای توانمند پیک برتر در معرفی صنعت بیمه و نیز توان و ظرفیت بالای این مجموعه منظم تبلیغاتی را گامی موثر در ارایه خدمات نوین صنعت بیمه برشمردواضافه نمودند درصورت تحقق این امرآمادگی داریم با در نظر گرفتن  منافع آن سازمان تعاملی سازنده در زمینه اشاعه فرهنگ بیمه ونیز فعالیت های بازاریابی مشترک  داشته باشیم.

مدیر نمایندگی 896 بیمه معلم در تشریح بیمه اقساطی گفت: برای اینکه بیمه گزار بتواند از بیمه نامه خود استفاده کند، لازم است که تمام حق بیمه رابصورت نقدی پرداخت نماید ولی ما شرایطی را به وجود آورده ایم که افراد بتوانند تا حق بیمه خودرابصورت قسطی وبدون بهره وحتی با اعطای تخفیف خاص پرداخت فرمایند.
وی همچنین از اعطای هدایای ارزنده به بیمه گذاران وفادار خبر داد و افزود: این نمایندگی به تمامی بیمه گذاران وفادار خود هدایای ارزنده ای به عنوان تجلیل  اهدا می کند.
در این مراسم آقای  سروری مدیر بازرگانی نمایندگی896  ضمن اعطای تابلوی قرآنی به سازمان پیک برتر، از همکاری مضاعف کلیه مدیران و اعضای محترم پیک برتر در تحقق امرخدمت رسانی به این خانواده معظم تقدیر وتشکرنمود .

01

“مهندس محسني” مدیر عامل محترم “پيک برتر” در مصاحبه با خبرنگار بيمه معلم نمايندگي 896 در حاشيه برگزاري جشن هفدهمین سال فعاليت این سازمان گفت: اين جشن به مناسبت تقدير و تشکر و همچنين ايجاد انگيزه و اميد در بين مشاوران عزیز سازمان برگزار شده است.
محسني با تاکيد بر اينکه در پيکره سازمان ،تغييرات جدي در فضايي ديجيتال داريم ، اظهار داشت: در بعد آموزش و پرورش نيروي کار سرمايه گذاري قابل توجهي صورت گرفته است.010

وي هدف از برگزاري مراسم جشن هفدهمين سال فعاليت پيک برتر را سال تغيير و حرکت به جلو عنوان کرد و بیان داشت: در راستاي اين تغييرات در خصوص ارائه خدمات و محصولات برنامه ای  هدفداري طرح ريزي شده است.
مهندس محسني با ابراز رضايت از نتيجه تغييرات در دو ماه اخير سال 95 ،ادامه داد: برگزاري اين نوع مراسم بيشتر به خاطر تقدير از کارکنان ساعي و همچنين شرکت هاي فعال و برتر نظير بيمه معلم است که با توجه به ارايه تسهيلات و خدمات دهي شايسته ارج نهادن هستند.

مدیرعامل پيک برتر با تاکيد بر اينکه بيمه معلم نمايندگي کد 896 در طول همکاري با پيک برتر خدمات و تسهيلات خوبي به مشتريان ارايه داده است ، گفت: اکثر مشتريان بيمه معلم از خدمات آنلاين بيمه معلم راضي بوده اند.
وي با ابراز اميدواري از ارتقاي خدمات و تسهيلات بيمه معلم نسبت به ساير بيمه ها ، تصريح کرد: با هم انديشي که با نمايندگي بيمه معلم کد 896 داشته ايم ، يقين داريم همچنان که در سازمان پيک برتر تغييرات ساختاري جدي در راه است ، اين نمايندگي بيمه معلم نيز در ارايه خدمات نوين و برتر پيشقدم شده و به طرح ها و ايده هايش جامه عمل بپوشاند.
محسني در پايان بر تغيير ماهيت و ارتقاي کيفيت در سازمان پيک برتر و همچنين بيمه معلم تاکيد داشت و خاطر نشان کرد: هميشه پشتيبان کارکنان مجموعه بوده ايم و به پاس زحمات اين عزيزان  و همچنین رفاه و آرامش خانواده هایشان، کارکنان، بيمه تکميلي بيمه معلم خواهند شد.

مصاحبه بامحمدرضا محسني از اعضای هيئت عامل پیک برتر
مهندس محمدرضا محسني می گوید: گروه رسانه هاي پيک برتر در سال 1379 با پوشش گسترده تبليغات محلي در تهران شروع به کار کرد. در طول اين سال ها “مجموعه ي پيک برتر” حامي و بنيانگذار فعاليت هاي فرهنگي و ديجيتال عضو اين خانواده هاي بزرگ بوده، تا سهم چشمگيري در توليد محتواي فارسي و افزايش آگاهي اجتماعي ايفا کند .
محسني با تاکيد بر اينکه امتداد خدمات تبليغاتي “پيک برتر” در قالب رسانه هاي چاپي و ديجيتال همگام با توسعه تکنولوژي هاي ارتباطي، شامل سبد متنوعي از فرصت هاي تبليغاتي شده است، ادامه داد: کارشناسان فروش اين مجموعه، آماده ي راهنمايي و برنامه ريزي کمپين تبليغاتي همه سازمان ها و ارگان ها و شرکت هاي خصوصي مي باشد.
محمدرضا محسني ادامه داد: امروز اين سازمان (پیک برتر) توانسته با سعي ، تلاش و تعامل،  معادل بزرگترين مجموعه ي خصوصي کشور ، در زمينه رسانه و تبليغات محسوب شود.

014

وي در اين رابطه به مقوله رقابت سالم اشاره داشت و تاکيد کرد: طبيعتا در امر رسانه و تبليغات، ايده، ايجاد انگيزه، رقابت و … مي تواند در پيشبرد اهداف يک سازمان نقش بسزايي داشته باشد.
مهندس محمدرضا محسني در بخش ديگر سخنانش چگونگي مطرح شدن ايده ، موضوع و هدف را عمده فعاليت “پيک برتر” و طرف مقابل عنوان کرد و گفت: رسانه داري، پيک هاي محلي ،آي تي و ماموريت تجاري ما در مقابل مشتريان ايجاد بسترهاي تبليغاتي متنوع و ارائه خدمات اثربخش جهت توسعه فروش و برند مي باشد .

وي تجلي پيوند مسئوليت اجتماعي و ماموريت تجاري “پيک برتر” را از خدمات نوين اين سازمان برشمرد و تصريح کرد: اين همان سامانه اي است که در يک ارتباط دو طرفه ميان مردم و مشاغل مختلف ، گستره اي از آگاهي ، حق انتخاب ، ابزارهاي تبليغ و ترويج و نهايتا زندگي هوشمندتر را به ارمغان مي آورد .
مهندس محسني در بخش ديگري از مصاحبه اش از چگونگي ورود و انتخاب نمايندگي 896 بيمه معلم به عنوان بیمه گر این مجموعه سخن به ميان آورد و ادامه داد:

در بدو امر، تعامل با اين نمايندگي به صورت یک همکاری تبلیغاتی  آغاز گردید، اما بعد از آشنايي با تسهيلات و خدمات بيمه اي، “پيک برتر” به خاطر ارج نهادن به کارکنان و خانواده گرامي آنها وارد مقوله بیمه های تکمیلی گردید  که دراین میان نمايندگي 896 بيمه معلم به عنوان بيمه گر سازمان انتخاب شد.
ایشان در خصوص  همکاري دو سويه با اين نمايندگي بيان داشت: شرکتهای بيمه در ارائه ی نوع خدمات دهي و تسهيلات رقابت بسيار تنگاتنگي با يکديگر دارند و مي طلبد در عصر امروز که نوع خدمات دهي براي مشتريان مهم است، اين نمايندگي گوي رقابت را از آن خود کند. 013
وي گفت: بر اساس متدهايي که داريم ، طرح هاي تخصصي ساير سازمان ها را حمايت ، پشتيباني و فراهم می کنيم تا همواره شايسته انتخاب و اعتماد شما باشيم .

اين عضو هيئت عامل “پيک برتر” در پايان با ابراز خرسندي از تسهيلات و ارايه خدمات بيمه معلم خاطر نشان کرد: براي تعامل و همکاري دو سويه و همچنين براي توسعه و رشد فرهنگ بيمه، ارايه خدمات و تسهيلات آنلاين وصادقانه مي تواند، نقش مهم و بسزايي در رقابت سالم و موفقيت صنعت بيمه داشته باشد.

مصاحبه با برترین فروشنده پیک برتر:

هفدهمين جشنواره سال فعاليت “پيک برتر” گروه رسانه ها  با تقدیر از بازاریابان پیک برترهمراه بود. از جمله بازاريابان فعال پیک برتر که با نمايندگي بيمه معلم کد 896 فعاليت بسیار نزدیکی دارد ، مهندس ” امير خانمدي” 011برترين فروشنده پيک برتر است. که در اين خصوص با وي مصاحبهاي انجام داده ايم که در ادامه مي خوانيم.

مهندس “خانمدي” مي گويد: از سال 86 وارد سازمان “پيک برتر” شدم و خوشحالم که توانسته ام در سال 95 رتبه “يک کارشناس فروش ” را کسب کنم.
خانمدي ادامه داد : از نظر من پيک برتر مثل جزيره اي است که مي توان در آن رشد کرد و قد کشيد و هيچ ربطي هم به شرايط خوب و بد اقتصادي ندارد.
امير خانمدي تلاش و کوشش مستمر را مهمترين ايده براي موفقيت در یک شغل ذکر کرد و گفت: با برنامه ریزی  خوش اخلاقی وگوياي خوب مي توان در هر صنفی موفق عمل کرد.

اين بازارياب فعال در بخش ديگري از سخنانش ارتباط با نمايندگي بيمه معلم کد 896 را مهمترين اثر کار و فعاليتش عنوان کرد و بيان داشت: اين اتفاق برايم خيلي مثبت و مثمر و الثمر بود به دليل اينکه بيمه مقوله اي است که با خدماتش به صورت روزمره و هميشه مواجه هستيم و هميشه از آن استفاده مي کنيم.
امير خانمدي با تاکيد بر اينکه کارشناسان فروش بيمه معلم با مشتريانش رابطه خوب و صميمي دارند  ادامه داد: این نمایندگی علاوه بر خدمات و تسهيلات آنلايني که دارد توانسته نه تنها اعتماد افراد و اشخاص را به خود جذب کند بلکه اعتماد نهادها و سازمان ها را هم به خود جلب کرده است که اين امر قطعا يک موفقيت بزرگ براي مجموعه بيمه معلم به حساب مي آيد.
خان مددي افزود :بيمه از نان شب هم واجب تر است هر فرد و خانواده اي  لازم است بيمه داشته باشد اما از زماني که بنده به عنوان بازارياب پيک برتر با بيمه معلم در ارتباط بوده ام با توجه به خدماتي که اين نمايندگي ارايه مي دهدبه نظرم بيمه معلم جزو بيمه هاي برتر به حساب مي آيد.
اين نماينده منتخب “پيک برتر” در پايان خاطر نشان کرد: نمايندگي بيمه معلم کد 896 اگر بخواهد در ارايه خدمات و تسهيلاتش همچنان برتر بماند بايد صداقتي که با مشتريانش دارد را حفظ کند تا هميشه در زمره برترين ها باقي بماند و اين همان رويکرد مثبتي است که اثر بخشي خود را بر مردم و مشتريانش خواهد گذاشت.

علی اکبر بختیاری | خبرنگار نمایندگی 896بیمه معلم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *